Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно персональной материальной ответственности должностных и служебных лиц органов государственной власти и местного самоуправления

Заключение к проекту закона Украины от 09.10.2015 № 3309
Дата рассмотрения: 03.02.2016 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування за дорученням Голови Верховної Ради України В. Гройсмана розглянув на своєму засіданні 3 лютого 2016 року проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо персональної матеріальної відповідальності посадових та службових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування" (реєстр. N 3309 від 09.10.2015), поданий народними депутатами України О. Ляшком, В. Галасюком, В. Вовком, О. Кіршем, А. Геращенком, О. Кужель, В. Кривенком, Б. Розенблатом.

Законопроектом пропонується внести низку змін до Кодексу адміністративного судочинства України, Кодексу законів про працю України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Цивільного кодексу України, законів України "Про адміністративні послуги", "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", "Про державну службу", "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" з метою посилення цивільно-правової та адміністративної відповідальності посадових та службових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування у зв'язку з незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю цих осіб.

Комітет з питань запобігання і протидії корупції у своєму висновку зазначає, що даний законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства.

Міністерство оборони України вказує, що в межах компетенції пропозицій і зауважень до законопроекту не має.

Вищий адміністративний суд України у своєму висновку зауважує, що на сьогодні існує достатньо законодавчих механізмів притягнення державних службовців до відповідальності за неналежне виконання ними своїх посадових обов'язків. У зв'язку з цим наголошується, що запровадження додаткової цивільно-правової відповідальності державних службовців без встановлення стимулюючого рівня оплати їх праці є передчасним, оскільки може призвести до відтоку висококваліфікованих фахівців з органів державної влади і, як наслідок, руйнації державної служби в цілому. З огляду на зазначене Вищий адміністративний суд України не підтримує даний законопроект.

Опрос