Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно персональной материальной ответственности должностных и служебных лиц органов государственной власти и местного самоуправления

Заключение к проекту закона Украины от 09.10.2015 № 3309
Дата рассмотрения: 09.12.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо персональної матеріальної відповідальності посадових та службових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування (реєстр. N 3309 від 09 жовтня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 09 грудня 2015 року (протокол N 38) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо персональної матеріальної відповідальності посадових та службових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування (реєстр. N 3309 від 09 жовтня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Ляшком О. В. та іншими.

Згідно з пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою встановлення персональної матеріальної відповідальності посадових та службових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування.

Для досягнення мети авторами пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кодексу законів про працю України, Цивільного кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та Законів України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", "Про державну службу", "Про адміністративні послуги", "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", згідно яких встановлюється цивільно-правова відповідальність державних службовців за невиконання чи неналежне виконання своїх службових обов'язків та відповідальність посадових або службових осіб, уповноважених відповідно до закону надавати адміністративні послуги, за порушення ними вимог законодавства з питань надання адміністративних послуг.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

У Конституції України визначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8), органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (частина друга статті 19), Верховна Рада України - єдиний орган законодавчої влади в Україні, одним із повноважень якого є прийняття законів (стаття 75, пункт 3 частини першої статті 85 Конституції України).

Опрос