Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно осуществления парламентского контроля за деятельностью членов Кабинета Министров Украины и оснований их освобождения от должности

Заключение к проекту закона Украины от 09.10.2015 № 3308
Дата рассмотрения: 17.02.2016 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо здійснення парламентського контролю за діяльністю членів Кабінету Міністрів України та підстав їх звільнення з посади" (реєстр. N 3308 від 09.10.2015 р.)

У Головному науково-експертному управлінні розглянуто поданий законопроект, яким передбачено ряд змін до законів України "Про Кабінет Міністрів України", "Про центральні органи виконавчої влади" та Регламенту Верховної Ради України (далі - Регламент).

Як зазначається у Пояснювальній записці, метою законопроекту є "приведення у відповідність законодавчих актів до статті 113 Конституції України, що обумовлено невідкладною потребою введення дієвого механізму контролю за діяльністю міністерств та відомств України, зменшення ризиків зловживання владою посадових осіб, розширення можливостей громадського контролю України за діяльністю центральних органів виконавчої влади та підвищення рівня особистої відповідальності членів Кабінету Міністрів України" (п. 2 Пояснювальної записки).

За результатами розгляду поданого проекту Головне управління вважає за необхідне висловити наступні міркування та зауваження:

1. У законопроекті пропонується доповнити частину 1 статті 18 Закону України "Про Кабінет Міністрів України" приписом, згідно з яким член Кабінету Міністрів України може бути звільнений з посади Верховною Радою України "шляхом звільнення члена Кабінету Міністрів України у зв'язку з неналежним забезпеченням формування пріоритетних напрямів розвитку та реалізації державної політики у відповідних сферах суспільного і державного життя, з неналежним виконанням норм Конституції та законів України, Програми діяльності Кабінету Міністрів України, не виконання інших покладених завдань і повноважень у відповідній сфері та у підпорядкованому йому міністерстві і центральних органах виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується міністром".

Припис фактично містить елемент певного самообмеження Верховної Ради України, оскільки відповідно до пункту 12 частини першої статті 85 Конституції України повноваження парламенту щодо звільнення з посад членів Кабінету міністрів України не пов'язується з наявністю будь-яких обставин чи підстав. Однак Верховна Рада України може визначити такі підстави у законі і це, на наш погляд, узгоджується з Конституцією України.

Опрос