Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный и Уголовный процессуальный кодексы Украины (относительно уточнения положений процедуры специальной конфискации)

Заключение к проекту закона Украины от 05.10.2015 № 3229
Дата рассмотрения: 09.12.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону "Про внесення змін Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України (щодо уточнення положень процедури спеціальної конфіскації)" (реєстр. N 3229 від 05 жовтня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 09 грудня 2015 року (протокол N 38) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України (щодо уточнення положень процедури спеціальної конфіскації) (реєстр. N 3229 від 05 жовтня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України Сотник О. С.

Згідно з Пояснювальною запискою Законопроектом пропонується комплексно удосконалити проблемні аспекти існуючого у чинному Кримінальному та Кримінальному процесуальному кодексах України порядку застосування спеціальної конфіскації, усунувши суперечності в КК та КПК щодо застосування спеціальної конфіскації майна, яке набуте внаслідок вчинення злочину, а також надати гарантії власникам майна щодо можливості захисту своєї власності у випадку проведення спеціальної конфіскації.

Реалізація запропонованих проектом Закону змін щодо удосконалення порядку застосування спеціальної конфіскації дозволить усунути існуючі недоліки цього порядку в Кримінальному та Кримінальному процесуальному кодексах України, що в свою чергу сприятиме поверненню в Україну активів, які є предметом злочинної діяльності або набуті внаслідок такої діяльності.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з наступного.

Опрос