Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О добровольном объединении территориальных общин" (относительно уточнения некоторых положений)

Заключение к проекту закона Украины от 05.10.2015 № 3217
Дата рассмотрения: 07.12.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" (реєстр. N 3217 від 05.10.2015 р.)

У законопроекті пропонується внести зміни до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" (далі - Закон) з метою ліквідації труднощів, що виникають у застосуванні Закону, забезпечення високого рівня управління та регулювання на територіях об'єднаних територіальних громад, спрощення добровільного об'єднання територіальних громад, врахування бажання територіальних громад, що не мають спільної межі, але історично входять і підпорядковуються одній з них, збільшення економічних можливостей територіальних громад, що не мають спільної межі, але пов'язані спільною інфраструктурою (п. 2 пояснювальної записки).

За результатами аналізу поданого проекту Головне управління вважає за доцільне висловити наступні міркування та зауваження.

1. Положення проекту спрямовані на створення передумов для об'єднання територіальних громад, які не мають спільної територіальної межі, але історично пов'язані між собою спільною інфраструктурою або станом на момент до об'єднання в нову територіальну громаду підпорядковуються одній з них.

У супровідних документах до законопроекту, на жаль, не обґрунтовується актуальність зазначеної проблеми та її поширеність на практиці, що б зумовлювало об'єктивну необхідність вирішення цієї проблеми на законодавчому рівні. До того ж, запропонований у проекті перелік підстав, які можуть покладатись в основу рішення про формування об'єднаних територіальних громад, що не мають спільних меж, дає можливість для їх широкого тлумачення.

Опрос