Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно защиты прав усыновленных детей

Заключение к проекту закона Украины от 01.10.2015 № 3202
Дата рассмотрения: 11.05.2016 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

У Комітеті Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму розглянуто проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав усиновлених дітей (реєстр. N 3202), поданий народним депутатом України Гарбузом Ю. Г.

Законопроектом пропонується суттєво послабити нагляд за умовами проживання і виховання усиновлених дітей, які проживають на території України,та усиновлених дітей, які проживають за межами України, а саме передбачити, що нагляд "здійснюється щороку виключно протягом перших двох років після усиновлення дитини, а в подальшому - не здійснюється, у разі дотримання прав дитини. У разі порушення прав дитини, яка усиновлена, нагляд за дотриманням цих прав здійснюється до досягнення нею повноліття".

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України не підтримує запропоновані зміни.

Комітет Верховної Ради України з питань бюджету у своєму висновку зазначив, що законопроект не матиме впливу на показники бюджету.

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя зробив висновок, що законопроект суперечить положенням Конституції України.

Опрос