Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно защиты прав усыновленных детей

Заключение к проекту закона Украины от 01.10.2015 № 3202
Дата рассмотрения: 02.02.2016 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав усиновлених дітей" (реєстр. N 3202 від 1 жовтня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 2 лютого 2016 року (протокол N 42) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав усиновлених дітей (реєстр. N 3202 від 1 жовтня 2015 року), поданий народним депутатом України Гарбузом Ю. Г. (далі - Законопроект).

Згідно з Пояснювальною запискою метою Законопроекту є захист прав дітей, які усиновлені; забезпечення та реалізація конституційного права дітей на утримання та виховання; удосконалення роботи уповноважених органів щодо нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей; сприяння збереженню злагоджених сімейних відносин між дітьми та усиновителями.

Для досягнення цієї мети суб'єктом права законодавчої ініціативи пропонується певним чином лібералізувати процес нагляду за усиновленими дітьми шляхом внесення змін до статей 235, 287 Сімейного кодексу України та статті 24 Закону України "Про охорону дитинства", передбачивши, зокрема, що:

Опрос