Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно защиты прав усыновленных детей

Заключение к проекту закона Украины от 01.10.2015 № 3202
Дата рассмотрения: 12.02.2016 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав усиновлених дітей" (N 3202 від 01.10.2015 р.)

У законопроекті шляхом внесення змін до статей 235, 287 Сімейного кодексу України та статті 24 Закону України "Про охорону дитинства" пропонується встановити, зокрема, що нагляд за умовами проживання і виховання усиновлених дітей, які проживають на території України, та усиновлених дітей, які проживають за межами України, "здійснюється щороку виключно протягом перших двох років після усиновлення дитини, а в подальшому - не здійснюється, у разі дотримання цих прав. У разі порушення прав дитини, яка усиновлена, нагляд за дотриманням цих прав здійснюється до досягнення нею повноліття". Прийняття проекту, на думку суб'єкта права законодавчої ініціативи, забезпечить "зменшення втручання держави в злагоджені сімейні відносини, які формуються між усиновителем та дитиною; стимулювання належного підтримання сім'ями умов проживання та виховання дитини, яка усиновлена, з подальшим звільненням від перевірок уповноваженими державою органами тощо".

Головне науково-експертне управління, розглянувши поданий законопроект, вважає за доцільне зазначити щодо його змісту наступне.

Необхідно відмітити, що процедура нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей наразі врегульована чинним законодавством України. Зокрема, у СК України та у Законі України "Про охорону дитинства" визначено, що нагляд за дотриманням прав усиновленої дитини здійснюється до досягнення нею повноліття. Порядок здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Опрос