Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Гражданский процессуальный кодекс Украины относительно установления факта рождения или смерти на временно оккупированной территории Украины

Заключение к проекту закона Украины от 22.09.2015 № 3171
Дата рассмотрения: 02.10.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України щодо встановлення факту народження або смерті на тимчасово окупованій території України" (реєстр. N 3171 від 22.09.2015 року)

У проекті пропонується внести до Цивільного процесуального кодексу України зміни, які визначатимуть особливості провадження у справах про встановлення факту народження або смерті фізичної особи на тимчасово окупованій території України. Необхідність прийняття проекту у Пояснювальній записці до нього обгрунтовується "результатами вивчення практичних проблем, що виникають при державній реєстрації актів цивільного стану в громадян, які проживають на тимчасово окупованій території України, зокрема в Автономній Республіці Крим, місті Севастополі та в окремих районах, містах, селищах і селах Донецької та Луганської областей" (далі - тимчасово окупована територія України).

Розглянувши законопроект, Головне управління не підтримує його прийняття у запропонованому вигляді з таких підстав.

1. Наразі порядок визнання встановлення фактів, що мають юридичне значення, врегульовано у главі 6 "Розгляд судом справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення" Розділу IV "Окреме провадження" ЦПК України, згідно з якою суд розглядає спори, зокрема, про встановлення факту народження особи у певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження; смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті.

Головні особливості провадження справ про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованої території, які пропонується встановити у статті 2591, якою доповнюється ЦПК України, полягають:

1) у праві подавати заяви про встановлення відповідних фактів до будь-якого суду за межами цієї території незалежно від місця проживання заявника;

2) встановленні строку розгляду відповідних справ протягом 24 годин з дня надходження відповідної заяви до суду;

3) можливості видачі заявнику копії судового рішення у разі, якщо він був присутній під час його оголошення;

4) у негайному виконанні відповідних рішень.

Опрос