Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О беженцах и лицах, нуждающихся в дополнительной или временной защите" относительно совершенствования процедуры документирования лиц

Заключение к проекту закона Украины от 21.09.2015 № 3155
Дата рассмотрения: 06.10.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту" (реєстр. N 3155 від 21.09.2015 р.)

У законопроекті пропонується шляхом внесення змін до статей 10, 11 Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту" (далі - Закон) надати центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту, повноваження здійснювати виправлення у документах, що пов'язані з процедурою визнання особи біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, у разі виявлення неточностей у відомостях про цих осіб. Крім того, передбачається узгодити із Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" строки оформлення посвідчення біженця та посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту.

Як зазначається в пункті другому Пояснювальної записки, прийняття цього законопроекту "дасть центральному органу, який реалізує державну політику у сфері біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту повноваження приймати рішення про виправлення описок у разі їх виявлення. Також будуть приведені у відповідність до Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" строки видачі документів, які оформлюються відповідно до зазначеного Закону".

З огляду на важливість питання, яке пропонується врегулювати у законопроекті, Головне науково-експертне управління вважає, що за результатами розгляду в першому читанні законопроект може бути прийнятий за основу.

Опрос