Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно организации пассажирских перевозок на городских автобусных маршрутах общего пользования

Заключение к проекту закона Украины от 18.09.2015 № 3151
Дата рассмотрения: 02.10.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо організації пасажирських перевезень на міських автобусних маршрутах загального користування" (реєстр. N 3151 від 18.09.2015 р.)

У законопроекті пропонується: запровадити "єдиний квиток", відповідно визначивши поняття "квиток" як "документ (разовий квиток, абонементний талон, проїзний квиток (картка) тривалого користування), на паперовому, електронному, магнітному чи іншому інформаційному носії з відповідними реквізитами і змістом згідно із законодавством, який підтверджує факт укладення з пасажиром договору на перевезення і дозволяє проїзд та (або) перевезення багажу на автобусних маршрутах загального користування"; визначити порядок розрахунків з перевізниками; удосконалити порядок проведення конкурсу на міські автобусні маршрути; віднести до відання виконавчих органів міських рад організацію укладення договорів з перевізниками про надання послуг з продажу квитків тощо.

У зв'язку з цим пропонуються відповідні зміни до законів України "Про автомобільний транспорт", "Про місцеве самоврядування в Україні" та "Про здійснення державних закупівель".

Метою законопроекту, як зазнається у Пояснювальній записці до нього, є "створення законодавчих підстав для запровадження єдиного квитка на міські автобусні перевезення, здійснення взаєморозрахунків з перевізниками, виходячи з встановленої вартості за один км перевезення, а саме за фактичне виконання перевізниками обсягів роботи з перевезення (згідно даних геонавігаторів, встановлених у салонах автобусів, що надходять у централізований диспетчерський пункт), а також уможливлення запровадження багаторівневої тарифної сітки на перевезення".

Головне управління, в цілому підтримуючи спрямованість законопроекту, одночасно вважає за доцільне висловити щодо його окремих положень такі зауваження і пропозиції.

1. У визначенні поняття "квиток", який у проекті кваліфікується як "документ (разовий квиток, абонементний талон, проїзний квиток (картка) тривалого користування), на паперовому, електронному, магнітному чи іншому інформаційному носії з відповідними реквізитами і змістом згідно із законодавством, який підтверджує факт укладення з пасажиром договору на перевезення і дозволяє проїзд та (або) перевезення багажу на автобусних маршрутах загального користування" (зміни до ст. 1 Закону України "Про автомобільний транспорт"), не визначається суб'єкт, який укладає з пасажиром договір перевезення. У зв'язку з цим пропонуємо замінити слова "укладення з пасажиром договору на перевезення" словами "укладення договору перевезення між автомобільним перевізником і пасажиром".

Зауважимо також, що оскільки, виходячи як з назви та змісту законопроекту, а також Пояснювальної записки до нього, пропонується врегулювати порядок перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування, очевидно, на нашу думку, відповідне уточнення варто зробити і у визначенні поняття "квиток".

У зв'язку з цим також виглядає доцільним вести мову не про перевезення "пасажирів та/або багажу", що передбачає можливість перевезення на міських автобусних маршрутах загального користування окремо багажу, а про перевезення на таких маршрутах "пасажирів та їх багажу". Принаймні, пропонована норма потребує належного обгрунтування та, у разі необхідності, відповідного уточнення.

Опрос