Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые Законы Украины (относительно повышения эффективности процедур банкротства)

Заключение к проекту закона Украины от 17.09.2015 № 3132
Дата рассмотрения: 06.10.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких Законів України (щодо підвищення ефективності процедур банкрутства)" (реєстр. N 3132 від 17.09.2015 р.)

У проекті з метою підвищення ефективності процедур банкрутства пропонується внести ряд змін до Цивільного кодексу України та законів України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та "Про виконавче провадження". У цих змінах, зокрема, уточнюються строки провадження у справах про банкрутство, забезпечуються однакові можливості для всіх кредиторів боржника щодо захисту своїх законних інтересів, вдосконалюється процедуру продажу майна боржника на аукціоні тощо. Як зазначено у Пояснювальній записці до проекту, його прийняття дозволить, зокрема "покращити бізнес-клімат, сприятиме зменшенню корупції, а також залученню вітчизняних та іноземних інвестицій в економіку України".

Головне управління, розглянувши проект, вважає за доцільне висловити щодо його змісту наступні зауваження та пропозиції.

1. У змінах до абзацу 8 статті 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" не варто вилучати загальне визначення змісту терміну "кредитор", оскільки він є одним основних термінів, який використовується у цьому Законі. Більш доцільним, на нашу думку, було б із цього абзацу вилучити слова "а також органи доходів і зборів та інші державні органи".

Опрос