Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О мерах, направленных на обеспечение устойчивого функционирования предприятий топливно-энергетического комплекса" (относительно обеспечения стабильности на энергорынке)

Заключение к проекту закона Украины от 15.09.2015 № 3097
Дата рассмотрения: 07.10.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки на своєму засіданні 7 жовтня 2015 року розглянув проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу" (щодо забезпечення стабільності на енергоринку) (реєстр. N 3097 від 15.09.2015 р.), внесений для розгляду Верховною Радою народними депутатами України Насаликом І. С. та Тригубенком С. М.

Внесення передбачених законопроектом змін, на думку його авторів, забезпечить стабільність постачання електроенергії головною енергогенеруючою компанією центрального регіону та створить умови стабільного фінансово-економічного стану стратегічних підприємств паливно-енергетичного комплексу України.

У законопроекті пропонується продовжити визначену Законом України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу" процедуру погашення заборгованості для ДП "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" та ПАТ "Центренерго" до 1 грудня 2016 року (замість 1 січня 2016 року, як це передбачено чинною нормою Закону) та поширити її на публічне акціонерне товариство "Центренерго".

Головне науково-експертне управління Верховної Ради України управління звертає увагу на те, що Закон України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу" був прийнятий Верховною Радою України 23 червня 2005 року і, зважаючи на об'єктивні обставини щодо практичної реалізації спеціальної процедури погашення заборгованості підприємствами паливно-енергетичного комплексу, її дія продовжувалася відповідними законами України у 2006 - 2015 роках.

Головне науково-експертне управління вважає доцільним зауважити, що у поданих до проекту документах не наводиться інформація щодо обсягу заборгованості ПАТ "Центренерго", яка має бути погашена відповідно до вимог Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу".

Крім того, було б слушним додатково надати інформацію щодо: об'єктивних причин невиконання у встановлений термін погашення заборгованості ДП "НАЕК "Енергоатом"; заходів, які необхідно вжити для завершення процедури погашення заборгованості та реальних строків їх виконання тощо. Наявність такої інформації фактично підтвердила б необхідність прийняття пропозицій проекту.

Опрос