Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О мерах, направленных на обеспечение устойчивого функционирования предприятий топливно-энергетического комплекса" (относительно обеспечения стабильности на энергорынке)

Заключение к проекту закона Украины от 15.09.2015 № 3097
Дата рассмотрения: 06.10.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу" (щодо забезпечення стабільності на енергоринку)"

У законопроекті пропонується продовжити визначену Законом України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу" процедуру погашення заборгованості для державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" та ПАТ "Центренерго" до 1 грудня 2016 року (замість 1 січня 2016 року, як це передбачено чинною нормою Закону) та поширити її на публічне акціонерне товариство "Центренерго".

Головне управління щодо пропозицій проекту вважає доцільним зауважити наступне.

Звертаємо увагу на те, що Закон України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу" був прийнятий Верховною Радою України 23 червня 2005 року і, зважаючи на об'єктивні обставини щодо практичної реалізації спеціальної процедури погашення заборгованості підприємствами паливно-енергетичного комплексу, її дія продовжувалася відповідними законами України у 2006 - 2015 роках. У той же час у Пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що на сьогодні ще не повною мірою реалізовані вимоги Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу" щодо погашення заборгованості такого підприємства, як державне підприємство "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" і тому пропонується в черговий раз продовжити дію цієї процедури погашення заборгованості ще до 1 грудня 2016 року. Крім того, цю ж процедуру погашення заборгованості пропонується поширити й на ПАТ "Центренерго".

Головне управління вважає доцільним зауважити, що у поданих до проекту документах не наводиться інформація щодо обсягу заборгованості ПАТ "Центренерго", яка має бути погашена відповідно до вимог Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу". Крім того, було б слушним додатково надати інформацію щодо: об'єктивних причин невиконання у встановлений термін погашення заборгованості державним підприємством "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом"; заходів, які необхідно вжити для завершення процедури погашення заборгованості та реальних строків їх виконання тощо. Наявність такої інформації фактично підтвердила б необхідність прийняття пропозицій проекту.

Крім того, слід взяти до уваги наступне. Погашення заборгованості здійснюється відповідно до договорів про реструктуризацію, які укладають органи державної податкової служби та підприємства паливно-енергетичного комплексу, договорів суб'єктів господарської діяльності-кредиторів підприємств паливно-енергетичного комплексу з підприємствами паливно-енергетичного комплексу. При цьому порядок проведення розрахунків встановлює Кабінет Міністрів України, а підприємства паливно-енергетичного комплексу надають відповідну звітність до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України. До того ж, враховуючи те, що за змістом відповідних положень Конституції України (ст. 116) та Закону України "Про Кабінет Міністрів України" проведення фінансової, цінової, податкової політики, забезпечення рівних умов розвитку всіх форм власності, здійснення відповідно до закону управління об'єктами державної власності належить до повноважень Кабінету Міністрів України, вважаємо, що було б доцільним для прийняття виваженого рішення щодо пропозицій проекту мати відповідну інформацію від Кабінету Міністрів України та відповідних державних органів щодо необхідності продовження термінів погашення зазначеної у законопроекті заборгованості.

Опрос