Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О природно-заповедном фонде Украины" (относительно полномочий в области охраны окружающей природной среды)

Заключение к проекту закона Украины от 15.09.2015 № 3089
Дата рассмотрения: 15.10.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" (щодо повноважень в галузі охорони навколишнього природного середовища)" (реєстр. N 3089 від 15.09.2015 р.)

У проекті з метою врегулювання питання передачі повноважень від територіальних органів центрального органу виконавчої влади в галузі охорони навколишнього природного середовища, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям пропонується внести відповідні зміни до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" (у подальшому - Закон), а також уточнити назви деяких центральних органів виконавчої влади, які здійснюють державне управління у цій сфері. Як зазначено у Пояснювальній записці до проекту, його прийняття "забезпечить реалізацію державної політики у сфері заповідної справи, збереження, відновлення та стале використання територій та об'єктів природно-заповідного фонду".

Головне управління, проаналізувавши проект, вважає за доцільне висловити щодо його змісту наступні пропозиції та зауваження.

1. Насамперед звертаємо увагу на те, що у змінах до частини 1 статті 11 Закону уповноваженими органами державного управління в галузі організації, охорони та використання природно-заповідного фонду пропонується визначити "центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища" та "центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища" замість "центрального органу виконавчої влади в галузі охорони навколишнього природного середовища", як це передбачено у чинній нормі Закону.

Опрос