Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Таможенный кодекс Украины (относительно таможенной стоимости товаров)

Заключение к проекту закона Украины от 14.09.2015 № 3085
Дата рассмотрения: 01.10.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо митної вартості товарів)" (реєстр. N 3085 від 14.09.2015)

У законопроекті пропонується внести зміни до Митного кодексу України, спрямовані на вдосконалення його положень стосовно митної вартості товарів.

Прийняття законопроекту, на думку його авторів, дозволить:

удосконалити механізм та гарантії для чесних імпортерів щодо права на застосування основного методу визначення митної вартості у разі, коли імпортером виконуються всі умови, визначені статтею 58 Митного кодексу України;

не допустити суб'єктивного підходу до порядку застосування методів визначення митної вартості посадовими особами органів доходів і зборів;

створити умови для неможливості переходу на другорядні методи визначення митної вартості без достатніх на це підстав.

створити єдиний на митній території України підхід до порядку визначення митної вартості за резервним методом.

Головне управління з приводу внесеного законопроекту вважає за доцільне зазначити таке.

1. У законопроекті пропонується доповнити статтю 52 Митного кодексу України новою частиною 8-1, згідно з якою "декларант або уповноважена ним особа несе відповідальність за достовірність відомостей, зазначених в декларації митної вартості, за правильність обраного методу визначення митної вартості та за достовірність відомостей про числове значення митної вартості, заявленої в митній декларації у випадку, коли декларація митної вартості не подається у порядку, визначеному законом".

Опрос