Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О государственной поддержке кинематографии в Украине

Заключение к проекту закона Украины от 30.09.2015 № 3081-1
Дата рассмотрения: 23.12.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону "Про державну підтримку кінематографії в Україні" (реєстр. N 3081-1 від 30 вересня 2015 року)

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 23 грудня 2015 року (протокол N 39) на відповідність Конституції України проект Закону про державну підтримку кінематографії в Україні (реєстр. N 3081-1 від 30 вересня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Кондратюк О. С. та іншими.

Згідно з Пояснювальною запискою до Законопроекту його метою є створення більш сприятливих умов для виробництва кінопродукції та розвитку галузі кінематографії в цілому.

Для досягнення мети авторами Законопроекту пропонується запровадити механізми: прямої державної підтримки, успішно апробовані в інших країнах; повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених під час виробництва фільмів, які пройшли "культурний тест"; розвитку кіно та дистриб'юторської мережі, що, в свою чергу, дозволить вивести комерційні фільми на беззбитковий рівень; боротьби з піратством, в тому числі в мережі Інтернет.

Законопроектом також пропонується змінити підходи до державного фінансування у галузі кінематографії та створити ефективні механізми залучення приватних коштів в індустрію, в тому числі за рахунок фіскальної підтримки галузі.

Окрім цього, проектом також пропонується внести зміни до Цивільного процесуального кодексу України, Господарського процесуального кодексу України, Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів України "Про оренду державного та комунального майна", "Про кінематографію", "Про рекламу", "Про авторське право і суміжні права", "Про телекомунікації", "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", "Про здійснення державних закупівель", "Про електронну комерцію", Декрету Кабінету Міністрів України "Про систему валютного регулювання і валютного контролю".

Опрос