Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Таможенный кодекс Украины относительно создания предпосылок для новой модели рынка природного газа

Заключение к проекту закона Украины от 11.09.2015 № 3074
Дата рассмотрения: 16.09.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики на своєму засіданні від 16 вересня 2015 року розглянув проект Закону про внесення змін до Митного кодексу України щодо створення передумов для нової моделі ринку природного газу (реєстр. N 3074 від 11.09.2015), поданий Кабінетом Міністрів України.

Метою законопроекту, як зазначається в пояснювальній записці до законопроекту, є усунення перешкод для здійснення операцій заміщення природного газу (бекхол) у зовнішньоекономічній діяльності шляхом внесення відповідних змін до Митного кодексу України.

Для досягнення зазначеної мети, проектом Закону пропонується доповнити статтю 4 новим пунктом 121, яким вводиться нове поняття - "заміщення природного газу (бекхол)" та визначається сутність такого поняття.

Також вносяться доповнення до частини третьої статті 341 щодо визначення особливостей митного контролю та митного оформлення операцій із заміщення природного газу (бекхолу), а саме положення про те, що під час здійснення заміщення природного газу (бекхолу) облік природного газу, який переміщується через митний кордон України трубопровідним транспортом, здійснюється на підставі документів, які підписуються перевізниками.

Як зазначено в пояснювальній записці до законопроекту, операції заміщення природного газу (бекхол) є важливим інструментом збільшення обсягу потужності газотранспортних систем (особливо потужності на міждержавних з'єднаннях), забезпечення ліквідності ринку та безпеки енергопостачання. Така операція полягає в забезпеченні двостороннього руху природного газу в газотранспортній системі без його фізичного переміщення шляхом зарахування зустрічних потоків. Можливість здійснювати операції заміщення природного газу (бекхолу) є вимогою законодавства ЄС до оператора ГТС.

Підтримуючи спрямованість законопроекту, народні депутати-члени Комітету в процесі обговорення законопроекту звернули увагу на наступне.

Опрос