Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно управления объектами государственной собственности

Заключение к проекту закона Украины от 09.09.2015 № 3062
Дата рассмотрения: 14.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об'єктами державної власності" (реєстрац. N 3062 від 09.09.2015 р.)

Метою законопроекту є створення сприятливих умов для оптимізації структури державного сектору економіки та запровадження ринкових методів управління суб'єктами господарювання державного сектору економіки.

Головне управління, розглянувши законопроект, вважає за доцільне висловити до нього наступні зауваження та пропозиції.

У частині шостій статті 73 Господарського кодексу пропонується створення наглядової ради як органу управління державного унітарного підприємства. Це ж саме пропонується й у нових статтях 112 та 113, якими пропонується доповнити Закон України "Про управління об'єктами державної власності". На наш погляд, в проекті доцільно визначити випадки, коли створення наглядової ради в державному унітарному підприємстві є дійсно необхідним, оскільки вона як проміжна ланка між уповноваженим органом управління та керівником підприємства може виявитись зайвою і лише заважати у роботі.

У абзаці четвертому цієї ж частини статті 6 ГК та частині першій статті 112 до Закону України "Про управління об'єктами державної власності" пропонується, щоб порядок утворення наглядової ради на державних унітарних підприємствах, а також у господарських товариствах з державною часткою визначав Кабінет Міністрів України. При цьому вважаємо за потрібне додати, що Кабмін має визначати також випадки та порядок ліквідації наглядової ради.

Крім того, у новій статті 731, якою пропонується доповнити Кодекс, визначається перелік осіб, заінтересованих у вчиненні державним унітарним підприємством правочину. На наш погляд, цей перелік потрібно доповнити також керівником підприємства, а також членами наглядової ради разом із членами їх сімей відповідно. Також в проекті необхідно врегулювати порядок повідомлення уповноваженого органу управління про вчинення правочинів із заінтересованістю. На наш погляд, особи, які заінтересовані у вчиненні таких правочинів, мають насамперед добровільно повідомляти про це відповідні органи управління, а в разі, якщо вони не виконали цю вимогу, то мають нести відповідальність, якщо такий правочин спричинить збитки державному унітарному підприємству.

Опрос