Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины (относительно реструктуризации государственного и гарантированного государством долга и его частичного списания)

Заключение к проекту закона Украины от 09.09.2015 № 3058
Дата рассмотрения: 14.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо реструктуризації державного та гарантованого державою боргу та його часткового списання)"

У законопроекті шляхом внесення змін до Бюджетного кодексу України пропонується врегулювати порядок випуску, обслуговування та погашення державних деривативів.

У Пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що "станом на 31 грудня 2014 року обсяг державного та гарантованого державою боргу складав 70,3 % до ВВП, що є перевищенням 60 % загального обсягу боргу до ВВП, передбаченого статтею 18 Бюджетним кодексом України. За попередніми прогнозами обсяг державного та гарантованого державою боргу на кінець 2015 року може складати 91,1 % до ВВП (до проведення боргової операції)". Відповідно, Урядом "була проведена робота та досягнуто згоди зі Спеціальним комітетом кредиторів щодо умов вчинення правочинів з державним та гарантованим державою боргом, яка в цілому відповідає цілям Програми МВФ", згідно з якими має здійснюватися реструктуризація державного боргу "у формі обміну існуючих облігацій на нові облігації". Крім того, "попередні умови передбачають списання 20 % номінальної вартості непогашених зовнішніх державних та гарантованих державою єврооблігацій, продовження строку погашення до 2019 - 2027 років, середню процентну ставку у розмірі 7,75 % річних, а списання номінальної вартості боргу супроводжуватиметься "механізмом компенсації" у формі інструменту компенсації вартості у випадку істотного покращення економічного становища України, а саме досягнення певних показників валового внутрішнього продукту України в майбутньому, починаючи з 2019 року. Таким інструментом виступатимуть державні деривативи, платежі за якими будуть прив'язані до показника приросту реального ВВП". З метою реалізації зазначених умов, включаючи врегулювання питань випуску, обслуговування та погашення державних деривативів та обслуговування нових облігацій, необхідно внести відповідні зміни до Бюджетного кодексу України.

Головне управління щодо пропозицій проекту вважає доцільним зауважити наступне.

Опрос