Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 12 Закона Украины "Об охотничьем хозяйстве и охоте" (относительно установления минимального возраста приобретения и использования оружия)

Заключение к проекту закона Украины от 08.09.2015 № 3050
Дата рассмотрения: 19.10.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 12 Закону України "Про мисливське господарство та полювання" (щодо встановлення мінімального віку придбання та використання зброї) (реєстр. N 3050 від 08.09.2015 р.)

У проекті пропонується доповнити статтю 12 Закону України "Про мисливське господарство та полювання" новою частиною, відповідно до якої "правом придбання та використання мисливської гладкоствольної зброї та основних частин до неї користуються громадяни України, які досягли 18-річного віку". Прийняття проекту, як зазначено у Пояснювальній записці до нього, сприятиме усуненню законодавчої прогалини щодо відсутності законодавчого визначення мінімального віку, з якого дозволяється придбання і використання мисливської гладкоствольної зброї.

Головне управління, проаналізувавши проект, погоджується з тим, що вік, з якого громадяни набувають право на придбання та використання мисливської вогнепальної зброї має визначатися на законодавчому, а не на підзаконному рівні, як це має місце на сьогодні. Разом з тим управління не підтримує прийняття зазначеного проекту. Річ у тому, що з точки зобу забезпечення системності законодавства та комплексного регулювання відповідних суспільних відносин вказане питання доцільніше вирішувати не у Законі України "Про мисливське господарство та полювання", а у спеціальному законодавчому акті з питань вогнепальної зброї невійськового призначення. При цьому звертаємо увагу на те, що на розгляді у Верховній Раді України знаходяться законопроекти "Про вогнепальну зброю цивільного призначення" (реєстр. N 1135) та "Про цивільну зброю і боєприпаси" (реєстр. N 1135-1). На нашу думку, саме у такому законодавчому акті і має визначатися мінімальний вік, з якого громадяни набувають право придбання та використання мисливської вогнепальної зброї. Зазначимо, що перевагою такого підходу є те, що питання встановлення такого віку у цьому законі буде вирішено комплексно щодо всіх видів відповідної зброї, а не лише щодо одного окремого виду (мисливської гладкоствольної зброї), як це пропонується у проекті N 3050.

Опрос