Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины (относительно упорядочения системы поступления и использования средств по рентной плате за пользование недрами для добычи нефти, природного газа и газового конденсата)

Заключение к проекту закона Украины от 04.09.2015 № 3038
Дата рассмотрения: 06.10.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо упорядкування системи надходження та використання коштів із рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату)"

У законопроекті пропонується визначити новий порядок зарахування до бюджету відповідного рівня рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату, зокрема, до доходів загального фонду: Державного бюджету України - 95 %; міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, міст Києва та Севастополя, районних бюджетів, бюджетів об'єднаних територіальних громад - 1,5 %; Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів - 1,5 %; міст районного значення, сільських, селищних бюджетів (за місцезнаходженням відповідних ділянок надр) - 2,0 %. Згідно з чинною редакцією п. 5 ч. 2 ст. 29 Бюджетного кодексу України рентна плата за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату зараховується до загального фонду державного бюджету у повному обсязі.

У Пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що законопроект спрямований на "розвиток адміністративно-територіальних одиниць, на території яких проводиться видобуток вуглеводнів, та налагодження плідного співробітництва між підприємствами нафтогазовидобувного комплексу та органами виконавчої влади та місцевого самоврядування".

Головне управління щодо пропозицій проекту вважає доцільним зауважити наступне.

Опрос