Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 282 Таможенного кодекса Украины относительно инвестиционной деятельности в сфере производства сельскохозяйственной продукции

Заключение к проекту закона Украины от 01.09.2015 № 3004
Дата рассмотрения: 02.10.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 282 Митного кодексу України щодо інвестиційної діяльності в сфері виробництва сільськогосподарської продукції" (реєстр N 3004 від 01.09.2015)

У законопроекті шляхом внесення змін до п. 11 ч. 1 ст. 282 Митного кодексу України пропонується встановити, що у випадках, встановлених цим Кодексом та іншими законами з питань оподаткування, при ввезенні на митну територію України або вивезенні за її межі від оподаткування митом звільняються вироблена сільськогосподарська продукція, що вивозяться інвестором з України відповідно до Закону України "Про угоди про розподіл продукції" та угоди про розподіл продукції.

Прийняття законопроекту, на думку його авторів, сприятиме "підвищенню зацікавленості приватних інвесторів у здійсненні інвестицій у виробництво сільськогосподарської продукції, оскільки діяльність на умовах угод про розподіл продукції дозволить створити нові умови для такої діяльності в аграрному секторі в Україні".

Головне управління з приводу внесеного законопроекту вважає за доцільне зауважити таке.

Згідно з розділом II проекту "цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування", що не відповідає принципу стабільності податкового законодавства, закріпленому у пп. 4.1.9 п. 4.1 ст. 4 Податкового кодексу України, за яким "зміни до будь-яких елементів податків та зборів не можуть вноситися пізніш як за шість місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки. Податки та збори, їх ставки, а також податкові пільги не можуть змінюватися протягом бюджетного року".

Опрос