Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно дополнительных условий налогообложения инвестиционной деятельности в сфере производства сельскохозяйственной продукции

Заключение к проекту закона Украины от 01.09.2015 № 3003
Дата рассмотрения: 01.10.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо додаткових умов оподаткування інвестиційної діяльності в сфері виробництва сільськогосподарської продукції"

У законопроекті шляхом внесення змін до Податкового кодексу України пропонується визначити особливості оподаткування інвестиційної діяльності на умовах аграрних угод про розподіл продукції, запровадження яких, як зазначається у Пояснювальній записці до законопроекту, "сприятиме значному підвищенню зацікавленості приватних інвесторів у здійсненні інвестицій у виробництво сільськогосподарської продукції".

Головне управління щодо пропозицій проекту вважає доцільним зауважити наступне.

Положення п. 3381.2 нової статті 3381 Податкового кодексу України, згідно з яким "порядок нарахування, форма та строки сплати єдиного податку визначаються умовами угоди про розподіл продукції" суперечить вимогам п. 7.3 статті 7 цього ж Кодексу, згідно з якими "будь-які питання щодо оподаткування регулюються цим Кодексом і не можуть встановлюватися або змінюватися іншими законами України, крім законів, що містять виключно положення щодо внесення змін до цього Кодексу та/або положення, які встановлюють відповідальність за порушення норм податкового законодавства".

Потребує додаткового обґрунтування доцільність прийняття пропозиції, згідно з якою інвестор (оператор) не є платником "податків, які справляються із заробітної плати та інших винагород і виплат".

Опрос