Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Кодекс Украины об административных правонарушениях (относительно установления ответственности за административные правонарушения в области жилищных прав граждан, жилищно-коммунального хозяйства и благоустройства)

Заключение к проекту закона Украины от 03.06.2015 № 2998
Дата рассмотрения: 03.11.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо встановлення відповідальності за порушення у галузі житлових прав громадян, житлово-комунального господарства та благоустрою)" (реєстр. N 2998 від 06 червня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 03 листопада 2015 року (протокол N 36) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо встановлення відповідальності за порушення у галузі житлових прав громадян, житлово-комунального господарства та благоустрою) (реєстр. N 2998 від 06 червня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Білецьким А. Є. та іншими.

Згідно з Пояснювальною запискою Законопроект розроблено з метою встановлення адміністративної відповідальності за нецільове використання жилих будинків і приміщень у жилих будинках, неналежне виконання службових обов'язків посадовими особами органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, об'єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів, що надають житлово-комунальні послуги у галузі житлово-комунального господарства.

Для досягнення мети авторами пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та встановити відповідальність за нецільове використання жилих будинків і приміщень у жилих будинках та неналежне виконання посадовими особами обов'язків у галузі житлово-комунального господарства і визначити органи, які будуть складати протоколи та розглядати справи про зазначені адміністративні правопорушення.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

В Основному Законі України зазначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8). За Основним Законом України (частина друга статті 19) органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Одним із завдань, визначених у Резолюції Генеральної Асамблеї ООН "Керівні принципи для захисту інтересів споживачів" від 09 квітня 1985 року N 39/248 (пунктах 1, 2), є сприяння країнам у встановленні або подальшому забезпеченні належного захисту свого населення як споживачів. При цьому уряди повинні розробляти, укріплювати та продовжувати активну політику захисту інтересів споживачів.

Держава захищає права споживачів, здійснює контроль за якістю і безпечністю усіх видів послуг і робіт, сприяє діяльності громадських організацій споживачів (статті 42 Конституції України).

За Рішенням Конституційного Суду України від 10 листопада 2011 року N 15-рп держава сприяє забезпеченню споживання населенням якісних товарів (робіт, послуг), зростанню добробуту громадян та загального рівня довіри в суспільстві (абзац четвертий пункт 3.2 мотивувальної частини).

Опрос