Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении дополнения в Кодекс Украины об административных правонарушениях относительно запрещения изготовления и пропаганды георгиевской (гвардейской) ленты

Заключение к проекту закона Украины от 02.06.2015 № 2987
Дата рассмотрения: 04.08.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення доповнення до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо заборони виготовлення та пропаганди георгіївської (гвардійської) стрічки"

У законопроекті пропонується доповнити главу 14 розділу II Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) статтею 173-3 "Виготовлення та пропаганда георгіївської (гвардійської) стрічки".

За результатами розгляду поданого законопроекту Головне науково-експертне управління вважає за необхідне зазначити таке.

1. У частині 1 статті 173-3 КУпАП (у редакції законопроекту) пропонується передбачити адміністративну відповідальність за "публічне використання, демонстрацію або носіння георгіївської (гвардійської) стрічки чи її зображення". У частині 2 цієї статті (у редакції законопроекту) пропонується передбачити адміністративну відповідальність за "дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, виготовлення або поширення георгіївської (гвардійської) стрічки чи її зображення".

Хоча георгіївська (гвардійська) стрічка сьогодні дуже часто використовуються як символ певних ідей, спрямованих на протизаконні зміну або повалення конституційного ладу та посягання на територіальну цілісність України, не можна виключати випадків її носіння чи демонстрації людьми, які є цілком лояльними громадянами України і не мають жодних протизаконних намірів, наприклад, ветеранами війни під час їх зібрань. З огляду на це наведені вище положення потребують принаймні певних уточнень або застережень.

Опрос