Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины (относительно финансовой обеспеченности предоставления административных услуг органами местного самоуправления)

Заключение к проекту закона Украины от 02.06.2015 № 2981
Дата рассмотрения: 15.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо фінансової забезпеченості надання адміністративних послуг органами місцевого самоврядування)"

У законопроекті шляхом внесення змін до Бюджетного кодексу України пропонується зараховувати до складу доходів загального фонду бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, міст Києва та Севастополя, районних бюджетів, бюджетів об'єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, адміністративний збір за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, а також за проведення державної реєстрації юридичних осіб, організацій та фізичних осіб - підприємців, що здійснюються виконавчими комітетами міських рад міст обласного значення, районними, районними у містах, містах Києві та Севастополі державними адміністраціями. Згідно з чинними вимогами Бюджетного кодексу України зазначений адміністративний збір зараховується до доходів загального фонду Державного бюджету України.

У Пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що його прийняття "дасть змогу забезпечити комплексний підхід до реформування системи надання адміністративних послуг у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та системи надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".

Головне управління, зважаючи на природу адміністративних послуг, які надаються відповідними місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, в цілому підтримує пропозицію щодо зарахування плати за їх надання до бюджету відповідного рівня.

Водночас, враховуючи, що поданий законопроект системно пов'язаний з іншими законопроектами, зокрема: "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (реєстр. N 2982), "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань)" (реєстр. N 2983), "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг" (реєстр. N 2984), Головне управління пропонує розглядати ці законопроекти одночасно, оскільки неприйняття одного з них не дозволить вирішити порушені в них питання.

Опрос