Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно предоставления родителям-воспитателям дополнительных социальных гарантий

Заключение к проекту закона Украины от 29.05.2015 № 2975
Дата рассмотрения: 15.07.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Відповідно до статті 16 Закону України "Про комітети Верховної Ради України" та доручення Голови Верховної Ради України Гройсмана В. Б. Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянув на своєму засіданні 15 липня 2015 року проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання батькам-вихователям додаткових соціальних гарантій (реєстр. N 2975), поданий Кабінетом Міністрів України.

Автором законодавчої ініціативи вносяться зміни до статей 179 і 1861 Кодексу законів про працю України та статей 18 і 20 Закону України "Про відпустки".

Змінами до зазначених статей автор пропонує надати одному з батьків-вихователів, які перебувають у трудових відносинах з роботодавцем, право скористатися відпусткою для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а також уточнює, що вказаним видом відпустки може скористатися лише один з прийомних батьків.

Законопроект посилює соціальний захист прийомних батьків та батьків-вихователів, які перебувають у трудових відносинах з роботодавцем.

Комітет підтримує прийняття даного законопроекту, що забезпечить право батьків-вихователів, які виховують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у дитячих будинках сімейного типу на відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, і матиме позитивній вплив на розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також зменшення дитячої безпритульності та бездоглядності.

Опрос