Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Кодекс Украины об административных правонарушениях относительно ответственности за правонарушения в сфере обращения с отходами

Заключение к проекту закона Украины от 29.05.2015 № 2973
Дата рассмотрения: 16.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за правопорушення у сфері поводження з відходами" (реєстр. N 2973 від 29 травня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 16 вересня 2015 року (протокол N 34) на відповідність Конституції України проект Закону "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за правопорушення у сфері поводження з відходами" (реєстр. N 2973 від 29 травня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий Кабінетом Міністрів України.

Згідно з Пояснювальною запискою Законопроект спрямовано на посилення впливу держави на посадових осіб органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, які вчиняють правопорушення при видачі документів дозвільного характеру, та суб'єктів господарювання, які вчиняють правопорушення у сфері підприємницької діяльності.

Для досягнення мети урядом пропонується доповнити Кодекс статтею 828, в якій передбачити відповідальність за неподання декларації про відходи або порушення порядку подання такої декларації. Крім цього, Законопроектом передбачається розширити перелік адміністративних правопорушень, які вчиняються посадовими особами органів виконавчої влади та місцевого самоврядування за видачу дозвільним органом документа дозвільного характеру без одержання погоджень, висновків та інших документів, необхідних для видачі документа дозвільного характеру.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

В Основному Законі України зазначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8). Органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (частина друга статті 19).

Відповідно до Основного Закону України (статті 16 та 66) забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України є обов'язком держави. Кожен зобов'язаний не заподіювати шкоду природі, культурній спадщині, відшкодовувати завдані ним збитки.

Опрос