Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 11 Закона Украины "О социальной и правовой защите военнослужащих и членов их семей"

Заключение к проекту закона Украины от 29.05.2015 № 2972
Дата рассмотрения: 16.07.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Відповідно до доручення Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони розглянув поданий Кабінетом Міністрів України проект Закону про внесення зміни до статті 11 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (реєстр. N 2972 від 29.05.2015 року).

Законом України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" було запроваджено, що гарантована Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" знижка вартості оплати санаторно-курортного лікування надається військовослужбовцям та членам їх сімей лише за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Зазначене призвело до фактичної втрати права військовослужбовців та членів їх сімей на користування цією пільгою, що викликало загострення соціальної напруги серед зазначених категорій осіб.

Законопроектом передбачається усунути зазначену соціальну несправедливість, що дасть можливість забезпечити збереження здоров'я військовослужбовців, в тому числі тих, які беруть участь в антитерористичній операції.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України підтримує загальну спрямованість законопроекту на посилення соціальної захищеності військовослужбовців та членів їх сімей.

Опрос