Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно регулирования производства и оборота пива

Заключение к проекту закона Украины от 01.07.2015 № 2971-д
Дата рассмотрения: 14.07.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання виробництва та обігу пива"

У законопроекті, "з метою створення правових умов для прозорої та ефективної діяльності виробників пивоварної продукції шляхом зменшення надмірного регуляторного навантаження, не пов'язаного зі збільшенням податкових надходжень від галузі", пропонується: скасувати для пивоварної галузі атестацію та ліцензування виробництва, сертифікацію та підтвердження відповідності продукції, регулювання Кабінетом Міністрів України мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, державне регулювання нормування втрат при виробництві, внесення місць зберігання продукції до Єдиного державного реєстру; встановлення єдиних із алкогольними напоями вимог до маркування продукції тощо. Відповідні зміни пропонується внести до законів України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" та "Про рекламу".

Необхідність прийняття законопроекту у Пояснювальній записці до нього обґрунтовується тим, що "28 грудня 2014 року Верховною Радою України був прийнятий Закон України N 71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)", яким передбачається з 1 липня 2015 року прирівняти регулювання виробництва та обігу пива до регулювання виробництва інших алкогольних напоїв. Прирівнювання регулювання обігу пива до обігу алкогольних напоїв створює велику кількість додаткових обмежень та необхідність отримання значної кількості дозвільних документів" (п. 1).

Головне управління, в цілому поділяючи спрямованість законодавчої ініціативи, одночасно з приводу внесеного законопроекту вважає за доцільне висловити такі зауваження і пропозиції.

1. У змінах до ст. 11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" доцільно було б уточнити зміст "застережень для споживачів щодо споживання алкогольних напоїв".

2. Змінами до ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" передбачається, що "у разі потреби маркування додатково може бути нанесене також іншими мовами". Звертаємо увагу на те, що відповідно до вимог ч. 3 ст. 26 Закону України "Про засади державної мовної політики" "маркування товарів, інструкції про їх застосування тощо виконуються державною мовою і регіональною мовою або мовою меншини. За рішенням виробників товарів поруч із текстом, викладеним державною мовою, може розміщуватися його переклад іншими мовами. Маркування товарів для експорту виконується будь-якими мовами".

Опрос