Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно отдельных вопросов усовершенствования обеспечения деятельности органов военной прокуратуры)

Заключение к проекту закона Украины от 28.05.2015 № 2967
Дата рассмотрения: 01.07.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Відповідно до доручення Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони на засіданні 1 липня 2015 року розглянув проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань удосконалення забезпечення діяльності органів військової прокуратури (реєстр.N 2967 від 18.06.2015 р.), поданий народними депутатами України Ю. Луценком, С. Пашинським, В. Кривохатьком.

Проект Закону передбачає внесення змін та доповнень до статей 7, 8, 9, 27 Закону України "Про прокуратуру" та доповнення цього Закону новими статтями 14-1 і 14-2 щодо погодження штатів органів військової прокуратури з Генеральним штабом Збройних Сил України на час особливого періоду, воєнного стану, наділення заступника Генерального прокурора України - Головного військового прокурора дисциплінарною владою Міністра оборони України щодо підлеглих військовослужбовців органів військової прокуратури у визначеному Дисциплінарним статутом Збройних Сил України обсязі, законодавчого закріплення питань форми одягу військовослужбовців військових прокуратур тощо.

Також пропонується доповнити статті 1, 4, 5 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" та статті 3 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

Автори законопроекту на законодавчому рівні хочуть надати заступнику Генерального прокурора України - Головному військовому прокурору дисциплінарну владу Міністра оборони України по відношенню до підлеглих військовослужбовців органів військової прокуратури у визначеному Дисциплінарним статутом Збройних Сил України обсязі, а також надати право укладати контракти про проходження військової служби у військовій прокуратурі з громадянами України, які добровільно вступають на військову службу та присвоювати їм військові звання до рівня "полковника юстиції" включно.

Народні депутати України - суб'єкти права законодавчої ініціативи пропонують також законодавчо розширити повноваження Генерального прокурора України в частині погодження з Президентом України кандидатури для призначення на посаду заступника Генерального прокурора України - Головного військового прокурора та внесення Генеральним прокурором України подань Президенту України для присвоєння військових звань вищого офіцерського складу військовослужбовцям органів військової прокуратури.

Крім цього, законопроектом передбачається, що Президент України за поданням Генерального прокурора України затверджуватиме загальну чисельності працівників органів військової прокуратури, у тому числі військовослужбовців, перелік посад військових прокурорів і слідчих військових прокуратур та граничних військових звань за цими посадами.

Опрос