Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О Национальной комиссии, осуществляющей государственное регулирование в сферах энергетики и коммунальных услуг

Заключение к проекту закона Украины от 28.05.2015 № 2966
Дата рассмотрения: 03.06.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

До N 2966 від 28.05.2015 р., до N 2966-1 від 29.05.2015 р., до N 2966-2 від 02.06.2015 р.

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки на своєму засіданні 03 червня 2015 року (Протокол N 14) розглянув проекти законів України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" (реєстр. N 2966, внесений Кабінетом Міністрів України, реєстр N 2966-1, внесений н. д. Мартовицьким А. В., реєстр. N 2966-2, внесений н. д. Левченком Ю. В.).

Законопроектами пропонується визначити порядок формування, правовий статус та організацію діяльності Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, чіткі межі її компетенції та повноваження необхідні для реалізації покладених на неї завдань.

Під час обговорення законопроектів народні депутати-члени Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки зазначили, що необхідність законодавчого закріплення статусу Національної комісії, що здійснює державне регулювання сферах енергетики та комунальних послуг, як незалежного колегіального органу, вже давно назріла і прийняття такого Закону сприятиме виконанню Україною положень Третього енергетичного пакету. Водночас законопроекти містять низку недоліків щодо процедури призначення та звільнення членів конкурсної комісії, членів НКРЕКП, функцій бюджетної ради, фінансування НКРЕКП тощо, які можуть бути усунуті під час підготовки законопроекту, що буде прийнятий за основу у першому читанні, до другого читання.

Опрос