Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 17 Закона Украины "О государственной регистрации юридических лиц и физических лиц - предпринимателей" (относительно предоставления информации неприбыльными организациями)

Заключение к проекту закона Украины от 26.05.2015 № 2961
Дата рассмотрения: 09.07.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону "Про внесення змін до статті 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (щодо подання інформації неприбутковими організаціями)" (реєстр. N 2961 від 26 травня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя на засіданні 09 липня 2015 року (протокол N 27) розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до статті 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (щодо подання інформації неприбутковими організаціями) (реєстр. N 2961 від 26 травня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України Дроздиком О. В.

Згідно з Пояснювальною запискою Законопроект спрямований на реалізацію прав і повноважень профспілок, їх організацій та об'єднань, а також неприбуткових організацій - юридичних осіб, діяльність яких не спрямована на отримання прибутку.

Для досягнення мети автором пропонується доповнити перелік юридичних осіб, які можуть не розкривати інформацію про структуру власників, включивши до нього вищевказані організації.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

Основний Закон України (частини перша, третя статті 36) гарантує право громадян України на свободу об'єднання, зокрема, у громадські організації для здійснення і захисту своїх прав і свобод та задоволення економічних, соціальних та інших інтересів. Професійні спілки є громадськими організаціями, що об'єднують громадян, пов'язаних спільними інтересами за родом їх професійної діяльності. Громадяни мають право на участь у професійних спілках з метою захисту своїх трудових і соціально-економічних прав та інтересів.

Конституційний Суд України у Рішенні від 18 жовтня 2000 року N 11-рп/2000 зазначив, що суспільні відносини за участю профспілок регулюються законодавством тією мірою, в якій це необхідно для забезпечення представництва і захисту інтересів трудівників, успішного функціонування профспілок (пункт 2.1 мотивувальної частини).

Опрос