Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 17 Закона Украины "О государственной регистрации юридических лиц и физических лиц - предпринимателей" (относительно предоставления информации неприбыльными организациями)

Заключение к проекту закона Украины от 26.05.2015 № 2961
Дата рассмотрения: 14.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (щодо подання інформації неприбутковими організаціями)" (реєстрац. N 2961 від 26.05.2015 р.)

У проекті Закону пропонується включити до переліку юридичних осіб, звільнених від обов'язку подавати державному реєстратору інформацію про структуру власності засновників - юридичних осіб, який передбачений у статті 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", профспілки, їх організації та об'єднання та неприбуткові організації.

Головне управління, розглянувши законопроект, погоджується щодо включення профспілок до переліку юридичних осіб, які не повинні надавати державному реєстратору відомості щодо структури власності засновників - юридичних осіб, оскільки законодавство України в якості засновників профспілок розглядає громадян України. Відповідно до абзацу другого частини першої статті 1 Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" професійна спілка (профспілка) - добровільна неприбуткова громадська організація, що об'єднує громадян, пов'язаних спільними інтересами за родом їх професійної (трудової) діяльності (навчання), а засновниками об'єднань профспілок є окремі профспілки.

Водночас вважаємо недоцільним включати до вказаного переліку організації профспілок та об'єднання профспілок, так само як і неприбуткові організації, створені для здійснення діяльності без отримання прибутку, оскільки вони засновані юридичними особами. Внесення до державного реєстру відомостей щодо структури власності засновників - юридичних осіб є одним із засобів суспільного антикорупційного контролю, оскільки згідно з частиною 1 статті 20 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, є відкритими і загальнодоступними, за винятком реєстраційних номерів облікових карток платників податків, відомостей про відкриття та закриття рахунків, накладення та зняття арештів на рахунки та майно.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос