Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно упорядочения проведения контрольных проверок субъектов хозяйствования

Заключение к проекту закона Украины от 25.05.2015 № 2958
Дата рассмотрения: 02.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування проведення контрольних перевірок суб'єктів господарювання" (реєстр. N 2958 від 25 травня 2015 року)

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 02 вересня 2015 року (протокол N 31) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування проведення контрольних перевірок суб'єктів господарювання (реєстр. N 2958 від 25 травня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Данченком О. В. та іншими.

Згідно з Пояснювальною запискою метою Законопроекту є осучаснення Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" шляхом реалізації новітніх принципів здійснення державного контролю за діяльністю суб'єктів господарювання (встановлення строків здійснення заходу; заборона вимагання надання документів з державних інформаційних ресурсів або використання заходів державного нагляду для обмеження конкуренції; надання припису щодо усунення порушень вимог законодавства у строк, не менше, як два місяці; оприлюднення заходів державного нагляду та результатів їх проведення на офіційному веб-сайті) та усунення неузгодженостей окремих норм права у сфері державного нагляду (контролю) шляхом внесення змін і доповнень до цього Закону та двох кодексів України.

Для досягнення мети авторами пропонується внести зміни до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", Кодексу України про адміністративні правопорушення і Кодексу адміністративного судочинства України, згідно яких обов'язково будуть встановлені конкретні строки здійснення заходу державного нагляду (контролю) і заборона вимагати під час перевірки надання документів з державних паперових або електронних інформаційних ресурсів. Також цими змінами надаються додаткові повноваження центральному органу виконавчої влади, який реалізує державну політику з питань нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, стосовно визначення єдиного порядку складання планів державного нагляду (контролю) контролюючими органами та відповідних звітів, їх оприлюднення на відповідних веб-сайтах.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

У Конституції України зазначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6). Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8). Органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (частина друга статті 19).

Держава забезпечує захист прав усіх суб'єктів господарювання, соціальну спрямованість економіки. Кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом. Держава здійснює контроль за якістю і безпечністю продукції та усіх видів послуг і робіт (частина четверта статті 13, частини перша, четверта статті 42 Конституції України).

Опрос