Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно упорядочения проведения контрольных проверок субъектов хозяйствования

Заключение к проекту закона Украины от 25.05.2015 № 2958
Дата рассмотрения: 02.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування проведення контрольних перевірок суб'єктів господарювання" (реєстр. N 2958 від 25 травня 2015 року)

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 02 вересня 2015 року (протокол N 31) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування проведення контрольних перевірок суб'єктів господарювання (реєстр. N 2958 від 25 травня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Данченком О. В. та іншими.

Згідно з Пояснювальною запискою метою Законопроекту є осучаснення Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" шляхом реалізації новітніх принципів здійснення державного контролю за діяльністю суб'єктів господарювання (встановлення строків здійснення заходу; заборона вимагання надання документів з державних інформаційних ресурсів або використання заходів державного нагляду для обмеження конкуренції; надання припису щодо усунення порушень вимог законодавства у строк, не менше, як два місяці; оприлюднення заходів державного нагляду та результатів їх проведення на офіційному веб-сайті) та усунення неузгодженостей окремих норм права у сфері державного нагляду (контролю) шляхом внесення змін і доповнень до цього Закону та двох кодексів України.

Для досягнення мети авторами пропонується внести зміни до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", Кодексу України про адміністративні правопорушення і Кодексу адміністративного судочинства України, згідно яких обов'язково будуть встановлені конкретні строки здійснення заходу державного нагляду (контролю) і заборона вимагати під час перевірки надання документів з державних паперових або електронних інформаційних ресурсів. Також цими змінами надаються додаткові повноваження центральному органу виконавчої влади, який реалізує державну політику з питань нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, стосовно визначення єдиного порядку складання планів державного нагляду (контролю) контролюючими органами та відповідних звітів, їх оприлюднення на відповідних веб-сайтах.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

Опрос