Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании утратившим силу Закона Украины "О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно платы за присоединение к сетям субъектов естественных монополий"

Заключение к проекту закона Украины от 22.05.2015 № 2951
Дата рассмотрения: 17.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо плати за приєднання до мереж суб'єктів природних монополій"

У законопроекті пропонується визнати таким, що втратив чинність, Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо плати за приєднання до мереж суб'єктів природних монополій", яким були внесені зміни до законів України "Про електроенергетику" та "Про засади функціонування ринку природного газу", спрямовані на врегулювання порядку та оплати послуг з приєднання до мереж суб'єктів природних монополій.

Відповідно до Пояснювальної записки "законопроект підготовлено з метою відновлення дії Конституції України в частині, що визначає державний захист підприємницької діяльності у галузі будівництва, надання послуг з приєднання до мереж природних монополій та гарантує вільний розвиток ринку будівництва та ринку електроенергетики, привести законодавство України у відповідність нормам міжнародного права у відповідній сфері, та з метою недопущення дії нелегітимного законодавчого акту".

Головне управління, проаналізувавши законопроект, вважає за доцільне зазначити таке.

1. Обраний спосіб вирішення зазначеного питання виглядає неконструктивним з точки зору вимог законодавчої техніки. Річ у тому, що такого Закону, який пропонується визнати таким, що втратив чинність, на сьогодні не існує. Тож, у разі потреби, необхідні зміни слід вносити безпосередньо до законів, до яких Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо плати за приєднання до мереж суб'єктів природних монополій" свого часу були внесені відповідні зміни.

2. Одночасно, значною мірою погоджуючись з наведеними у супровідних до законопроекту документах аргументами на користь внесеної законодавчої пропозиції, зауважимо, що необхідність прийняття свого часу Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо плати за приєднання до мереж суб'єктів природних монополій" обґрунтовувалася тим, що діюча на той час система тарифоутворення на передачу і постачання електричної енергії та на транспортування і розподіл природного газу не передбачала відповідних витрат на реконструкцію електричних та газових мереж, пов'язаних з приєднанням електроустановок та об'єктів газоспоживання нових споживачів чи збільшенням потужності існуючих (див. Пояснювальну записку до проекту зазначеного Закону).

Опрос