Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О предупреждении финансовой катастрофы и создании предпосылок для экономического роста в Украине" (относительно защиты интересов социально незащищенных слоев населения)

Заключение к проекту закона Украины от 22.05.2015 № 2945
Дата рассмотрения: 16.09.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

За дорученням Голови Верховної Ради України В. Гройсмана, відповідно до частини третьої статті 93 Регламенту Верховної Ради України Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянув на своєму засіданні 16 вересня 2015 року проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" (щодо захищення інтересів соціально незахищених верств населення) (реєстр. N 2945), поданий народним депутатом України М. Курячим, і зазначає наступне.

Поданим законопроектом пропонується відновити дію частини другої статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", в частині здійснення перерахунку раніше призначених пенсій у зв'язку із зростанням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з 1 березня поточного року.

Законодавча пропозиція стосовно відновлення прав пенсіонерів щодо перерахунку раніше призначених пенсій у зв'язку із зростанням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, спрямована на підвищення рівня пенсійного забезпечення і соціального захисту пенсіонерів.

Водночас, вважаємо за необхідне висловити наступні застереження. З урахуванням того, що внесеними з 1 липня 2013 року змінами, значно розширено коло осіб, які матимуть право на підвищення пенсій з 1 березня, реалізація запропонованих змін потребуватиме додаткових коштів з бюджету Пенсійного фонду України, які у бюджеті на 2015 рік не враховані. Зважаючи на наявний дефіцит бюджету Пенсійного фонду України, який покривається за рахунок коштів Державного бюджету, реалізація законопроекту створить додаткове навантаження на Державний бюджет України.

Відповідно до вимог частини 1 статті 27 Бюджетного кодексу України та частини третьої статті 91 Регламенту Верховної Ради України до законопроекту, прийняття якого призведе до зміни показників бюджету, суб'єкт права законодавчої ініціативи зобов'язаний додати фінансово-економічне обгрунтування (включаючи відповідні розрахунки). Якщо такі зміни показників бюджету передбачають зменшення надходжень бюджету та/або збільшення витрат бюджету, до законопроекту подаються пропозиції змін до законодавчих актів України щодо скорочення витрат бюджету та/або джерел додаткових надходжень бюджету для досягнення збалансованості бюджету. Що стосується терміну набрання чинності відповідним Законом (з дня, наступного за днем його опублікування), то згідно з вимогами ч. 3 статті 27 Бюджетного кодексу України закони України або їх окремі положення, які впливають на показники бюджету (зменшують надходження бюджету та/або збільшують витрати бюджету) і приймаються після 15 липня року, що передує плановому, вводяться в дію не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим.

Міністерство соціальної політики України підтримує законопроект за умови його доопрацювання. Міністерство фінансів України не підтримує поданий законопроект. Пенсійний фонд України висловлює зауваження щодо необхідності належного фінансово-економічного обгрунтування. Міністерство економічного розвитку і торгівлі України зазначає, що реалізація законопроекту можлива за умови передбачення коштів на зазначені цілі.

Опрос