Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины относительно возобновления индексации денежных доходов населения

Заключение к проекту закона Украины от 28.05.2015 № 2938-1
Дата рассмотрения: 17.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо відновлення індексації грошових доходів населення)"

У законопроекті шляхом внесення змін до п. 26 Розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України пропонується: "виключити з Бюджетного кодексу України норму, що передбачає визначення і затвердження Кабінетом Міністрів України розмірів та порядку проведення індексації грошових доходів населення у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування; обмежити 2015 роком дію норм про застосування окремих положень законів з питань соціального забезпечення в порядку та розмірах, встановлених Урядом".

У Пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що у "складних цінових умовах українські громадяни, а особливо пенсіонери, опинилися за межею не тільки бідності, але й фізичного виживання. Тому з метою невідкладної соціальної підтримки і захисту громадян України пропонується прийняти законопроект, яким забезпечити проведення індексації грошових доходів населення".

Законопроект є альтернативним законопроекту "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо індексації мінімальної заробітної плати і прожиткового мінімуму" (реєстр. N 2938 від 21.05.2015).

Головне управління, підтримуючи в цілому пропозиції законопроекту, водночас вважає доцільним зауважити наступне.

1. На наш погляд, слушною є пропозиція щодо вилучення норми, згідно з якою Кабінету Міністрів України надається право здійснювати індексацію грошових доходів населення, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування. Водночас звертаємо увагу на те, що аналогічна норма щодо проведення індексації грошових доходів населення у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на відповідний рік також міститься у статті 5 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення", проте відповідні зміни до цього Закону поданим законопроектом не вносяться.

2. Слід зауважити, що реалізація пропозицій проекту щодо індексації грошових доходів громадян потребуватиме додаткових бюджетних видатків у поточному бюджетному періоді. У той же час відповідно до вимог ч. 1 ст. 27 Бюджетного кодексу України "до законопроекту, прийняття якого призведе до зміни показників бюджету, суб'єкт права законодавчої ініціативи зобов'язаний додати фінансово-економічне обґрунтування (включаючи відповідні розрахунки). Якщо такі зміни показників бюджету передбачають зменшення надходжень бюджету та/або збільшення витрат бюджету, до законопроекту подаються пропозиції змін до законодавчих актів України щодо скорочення витрат бюджету та/або джерел додаткових надходжень бюджету для досягнення збалансованості бюджету". До проекту такі розрахунки та пропозиції не надані.

Опрос