Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины относительно возобновления индексации денежных доходов населения

Заключение к проекту закона Украины от 28.05.2015 № 2938-1
Дата рассмотрения: 17.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо відновлення індексації грошових доходів населення)"

У законопроекті шляхом внесення змін до п. 26 Розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України пропонується: "виключити з Бюджетного кодексу України норму, що передбачає визначення і затвердження Кабінетом Міністрів України розмірів та порядку проведення індексації грошових доходів населення у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування; обмежити 2015 роком дію норм про застосування окремих положень законів з питань соціального забезпечення в порядку та розмірах, встановлених Урядом".

У Пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що у "складних цінових умовах українські громадяни, а особливо пенсіонери, опинилися за межею не тільки бідності, але й фізичного виживання. Тому з метою невідкладної соціальної підтримки і захисту громадян України пропонується прийняти законопроект, яким забезпечити проведення індексації грошових доходів населення".

Законопроект є альтернативним законопроекту "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо індексації мінімальної заробітної плати і прожиткового мінімуму" (реєстр. N 2938 від 21.05.2015).

Головне управління, підтримуючи в цілому пропозиції законопроекту, водночас вважає доцільним зауважити наступне.

1. На наш погляд, слушною є пропозиція щодо вилучення норми, згідно з якою Кабінету Міністрів України надається право здійснювати індексацію грошових доходів населення, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування. Водночас звертаємо увагу на те, що аналогічна норма щодо проведення індексації грошових доходів населення у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на відповідний рік також міститься у статті 5 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення", проте відповідні зміни до цього Закону поданим законопроектом не вносяться.

Опрос