Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины (относительно индексации минимальной заработной платы и прожиточного минимума)

Заключение к проекту закона Украины от 21.05.2015 № 2938
Дата рассмотрения: 22.10.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо індексації мінімальної заробітної плати і прожиткового мінімуму)" (N 2938 від 21.05.2015 р.)

У поданому законопроекті пропонується виключити із п. 26 Розділу VI Прикінцеві та перехідні положення Бюджетного кодексу України положення, відповідно до якого норми Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

У Пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що за даними Державної служби статистики України, індекс споживчих цін на товари та послуги у квітні 2015 року до відповідного місяця попереднього року склав 160,9 %. "Крім цього, заплановані зміни в політиці регулювання цін на енергоносії передбачають поступову лібералізацію тарифів, що в свою чергу, теж збільшить витрати населення". Тому основною метою його прийняття є "відновлення з 1 червня 2015 року дії Закону України "Про індексацію грошових доходів населення", що дозволить підвищити рівень доходів населення на величину індексу споживчих цін".

Головне науково-експертне управління, підтримуючи необхідність індексації грошових доходів населення, водночас щодо пропозицій проекту вважає за доцільне зазначити таке.

1. Головне управління в цілому підтримує пропозицію щодо виключення із п. 26 Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України положення, згідно з яким норми і положення Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування. Водночас, слід звернути увагу на те, що аналогічна норма щодо проведення індексації грошових доходів населення у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на відповідний рік також міститься у статті 5 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення", виключення якої у законопроекті не передбачено.

Опрос