Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Государственном бюджете Украины на 2015 год" относительно возобновления индексации денежных доходов населения

Заключение к проекту закона Украины от 28.05.2015 № 2937-1
Дата рассмотрения: 22.10.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" (щодо відновлення індексації грошових доходів населення)" (N 2937-1 від 28.05.2015 р.)

У поданому законопроекті шляхом внесення змін до статей 7 та 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" пропонується установити, що з 1 червня 2015 року всі види державної соціальної допомоги та пенсії, які визначаються з урахуванням прожиткового мінімуму на одну особу, а також окремо для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення, та мінімальна заробітна підлягають індексації відповідно до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення". Крім цього, пропонується виключити із п. 9 Прикінцевих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" положення, що передбачають визначення і затвердження Кабінетом Міністрів України розмірів та особливого порядку проведення індексації грошових доходів населення у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на 2015 рік.

Також передбачено доручити Кабінету Міністрів України забезпечити здійснення з 1 червня 2015 року перерахунку пенсій відповідно до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення". У Пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що у складних цінових умовах українські громадяни, а особливо пенсіонери, опинилися за межею не тільки бідності, але й фізичного виживання. Тому основною метою його прийняття є "проведення індексації грошових доходів громадян починаючи з 1 червня 2015 року шляхом відновлення дії Закону України "Про індексацію грошових доходів населення".

Законопроект є альтернативним законопроекту "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" (щодо індексації мінімальної заробітної плати і прожиткового мінімуму" (реєстр. N 2937 від 21.05.2015 р.).

Головне науково-експертне управління, підтримуючи необхідність індексації грошових доходів населення, водночас щодо пропозицій проекту вважає за доцільне зазначити таке.

1. Головне управління підтримує пропозицію щодо виключення із п. 9 Прикінцевих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" положення, згідно з яким норми і положення Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування. Водночас, слід звернути увагу на те, що аналогічна норма щодо проведення індексації грошових доходів населення у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на відповідний рік також міститься у статті 5 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення", виключення якої у законопроекті чомусь не передбачено.

Опрос