Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в Налоговый кодекс Украины относительно налогообложения доходов, полученных нерезидентами по долговым обязательствам

Заключение к проекту закона Украины от 21.05.2015 № 2931
Дата рассмотрения: 21.05.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики на своєму засіданні 21 травня 2015 року (протокол засідання N 21) розглянув проект Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів, отриманих нерезидентами за борговими зобов'язаннями" (реєстр. N 2931), поданий народними депутатами України Вознюком Ю. В., Кришиним О. Ю. та іншими.

Законопроектом пропонується внести зміни до Податкового кодексу України, згідно з якими звільнятимуться від оподаткування податком на прибуток юридичних осіб та податком на доходи фізичних осіб доходи, отримані нерезидентами (юридичними і фізичними особами) у вигляді процентів або доходу (дисконту) на державні цінні папери або облігації місцевих позик, або боргові цінні папери, виконання зобов'язань за якими забезпечено державними або місцевими гарантіями.

Під час обговорення законопроекту на засіданні народні депутати України - члени Комітету зазначили, що аналогічні норми діяли в Україні протягом 15 років до 1 січня 2015 року та були скасовані згідно з Законом N 71, що спричинило негативні наслідки для інвестиційного клімату України. Для виправлення ситуації доцільно відновити норми Податкового кодексу, згідно з якими не підлягають оподаткуванню податком на прибуток юридичних осіб доходи, отримані нерезидентами у вигляді процентів або доходу (дисконту) на державні цінні папери або облігації місцевих позик, або боргові цінні папери, виконання зобов'язань за якими забезпечено державними або місцевими гарантіями, продані або розміщені нерезидентам за межами території України через уповноважених агентів нерезидентів, або процентів, сплачених нерезидентам за отримані державою або до бюджету Автономної Республіки Крим чи міського бюджету позики (кредити або зовнішні запозичення), які відображаються в Державному бюджеті України або місцевих бюджетах чи кошторисі Національного банку України, або за кредити (позики), які отримані суб'єктами господарювання та виконання яких забезпечено державними або місцевими гарантіями.

Аналогічні пільги доцільно запровадити й по податку на доходи фізичних осіб для нерезидентів - фізичних осіб, що й передбачено законопроектом.

Опрос