Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О местном самоуправлении в Украине" (относительно обеспечения права на льготный проезд наименее защищенным слоям населения)

Заключение к проекту закона Украины от 20.05.2015 № 2919
Дата рассмотрения: 09.12.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

За дорученням Голови Верховної Ради України В. Гройсмана Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування розглянув на своєму засіданні 9 грудня 2015 року (протокол засідання N 31) проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (щодо забезпечення права на пільговий проїзд найменш захищеним верствам населення) (реєстр. N 2919 від 04.06.2015 р.), доопрацьований народними депутатами України О. Домбровським, Г. Заболотним, І. Споришем, І. Мельничуком, І. Насаликом, Р. Демчаком, Ю. Македоном, Я. Лесюком, О. Порошенком.

Зазначений законопроект спрямований на уточнення повноважень органів місцевого самоврядування, пов'язаних із забезпеченням пільгового (безкоштовного) проїзду окремих категорій громадян.

Автори законопроекту пропонують внести зміни до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", а саме: доповнити пункт "а" статті 30 підпунктом 4-1 та частину першу статті 43 пунктом 38. Відповідно до вказаних доповнень пропонується надати виконавчим органам місцевого самоврядування додаткові самоврядні повноваження щодо забезпечення пільгового проїзду ветеранів праці, пенсіонерів, осіб, які супроводжують інвалідів дитинства або інвалідів першої і другої груп, а також інших категорій осіб, визначених органами місцевого самоврядування. При цьому органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють розміри і порядок відповідних виплат за рахунок місцевих бюджетів. Крім того, районним, обласним радам надаються аналогічні повноваження та додатковий обов'язок щодо забезпечення пільгового проїзду учнів, вихованців, студентів та педагогічних працівників до місця навчання і додому.

Комітет з питань запобігання і протидії корупції у висновку від 24.07.2015 р. N 04-19/17-3438 вказує, що у проекті акта не виявлено корупціогенних факторів - проект акта відповідає вимогам антикорупційного законодавства.

Комітет з питань бюджету у висновку від 01.10.2015 р. N 04-13/8-2585 зазначає, що законопроект матиме вплив на показники бюджетів (призведе до збільшення видатків місцевих бюджетів). Крім того, у висновку звертається увага, що до законопроекту не надано фінансово-економічного обґрунтування (включаючи відповідні розрахунки), а також пропозиції щодо скорочення витрат бюджетів та джерел додаткових надходжень бюджетів для досягнення збалансованості місцевих бюджетів, що є порушенням частини першої статті 27 Бюджетного кодексу України та частини третьої статті 91 Регламенту Верховної Ради України.

Опрос