Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О местном самоуправлении в Украине" (относительно обеспечения права на льготный проезд наименее защищенным слоям населения)

Заключение к проекту закона Украины от 20.05.2015 № 2919
Дата рассмотрения: 09.11.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (щодо забезпечення права на пільговий проїзд найменш захищеним верствам населення)" (реєстр. N 2919 від 04.06.2015 р.)

У законопроекті пропонується внести до ст. ст. 30 та 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (далі - Закон) зміни щодо уточнення повноважень органів місцевого самоврядування, пов'язаних із забезпеченням пільгового (безкоштовного) проїзду окремих категорій громадян.

За результатами аналізу поданого законопроекту Головне управління вважає за необхідне зазначити наступне:

1. У проекті пропонується доповнити перелік питань, що належать до власних (самоврядних) повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у галузі житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв'язку, нормою про те, що вказані органи забезпечують пільговий проїзд ветеранів праці, пенсіонерів, осіб, які супроводжують інвалідів дитинства або інвалідів першої і другої груп, а також інших категорій осіб визначених органами місцевого самоврядування, у порядку та розмірах, визначених органами місцевого самоврядування, за рахунок видатків відповідних місцевих бюджетів (новий пп. 4-1 п. "а" ст. 30 Закону - п. 1 розділу I проекту).

Крім того, в п. 2 розділу I проекту пропонується доповнити ч. 1 ст. 43 Закону, в якій внормовані питання, що вирішуються районними і обласними радами виключно на їх пленарних засіданнях, пунктом 38, в якому передбачається, що районні і обласні ради забезпечують пільговий проїзд учнів, вихованців, студентів та педагогічних працівників до місця навчання і додому, а також пільговий проїзд ветеранів праці, пенсіонерів, осіб, які супроводжують інвалідів дитинства або інвалідів першої і другої груп, та інших категорій осіб, визначених районною, обласною радою, у порядку та розмірах, визначених рішенням районної, обласної ради, за рахунок видатків відповідних районних, обласних бюджетів.

Необхідність прийняття запропонованих змін обґрунтовується відсутністю таких положень у нормах чинного законодавства України та відповідними потребами вказаних категорій громадян у зв'язку з тим, що Законом України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" N 76-VIII від 28.12.14 р. скасовано право на пільговий (безкоштовний) проїзд ветеранам праці, пенсіонерам, інвалідам третьої групи тощо (п. 1 Пояснювальної записки).

2. Виходячи зі змісту проекту та враховуючи чинні положення, наприклад, ч. 5 ст. 9 Закону України "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні", пп. 4 п. "а" ст. 32 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", абз. 11 ст. 37 Закону України "Про професійно-технічну освіту", абз. 2 ч. 1 ст. 21 Закону України "Про загальну середню освіту", ч. 8 ст. 20 Закону України "Про позашкільну освіту", абз. 6 ч. 3 ст. 5 Закону України "Про охорону дитинства" у проекті по суті пропонується остаточно закріпити законодавчу тенденцію покладання (фактично - перекладення) на органи місцевого самоврядування повноважень щодо встановлення для певної частини економічно і фінансово незахищених верств населення права пільгового проїзду на транспорті.

Опрос