Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Регламент Верховной Рады Украины (относительно организации работы Верховной Рады Украины)

Заключение к проекту закона Украины от 20.05.2015 № 2915
Дата рассмотрения: 01.07.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (щодо організації роботи Верховної Ради України)" (реєстр. N 2915 від 20 травня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя на засіданні 01 липня 2015 року (протокол N 25) розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (щодо організації роботи Верховної Ради України) (далі - Законопроект) (реєстр. N 2915 від 20 травня 2015 року), поданий народними депутатами України Кривенком В. М. та іншими.

Згідно з Пояснювальною запискою метою Законопроекту є оптимізація використання робочого часу під час пленарних засідань парламенту та вдосконалення порядку розгляду законопроектів у другому читанні.

Для досягнення мети авторами пропонується внести зміни до статті 19 Регламенту Верховної Ради України щодо скасування перерви з 12 години до 12 години 30 хвилин під час пленарних засідань у вівторок і четвер та до статті 120 Регламенту стосовно порядку розгляду законопроектів у другому читанні.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

В Основному Законі України зазначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8). За приписом частини другої статті 19 Основного Закону України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Основним Законом України (частина п'ята статті 83) передбачено, що порядок роботи Верховної Ради України встановлюється Конституцією України та Регламентом Верховної Ради України.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос