Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 27 Закона Украины "Об образовании" (относительно выдачи документов об образовании)

Заключение к проекту закона Украины от 20.05.2015 № 2911
Дата рассмотрения: 01.07.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону "Про внесення змін до статті 27 Закону України "Про освіту" (щодо видачі документів про освіту)" (реєстр. N 2911 від 20 травня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 01 липня 2015 року (протокол N 25) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до статті 27 Закону України "Про освіту" (щодо видачі документів про освіту) (реєстр. N 2911 від 20 травня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України Мірошниченком Ю. Р.

Законопроект подано в порядку законодавчої ініціативи відповідно до частини першої статті 93 Конституції України, статті 89 Закону України "Про Регламент Верховної Ради України".

Згідно з Пояснювальною запискою метою Законопроекту є внесення зміни до Закону України "Про освіту" шляхом доповнення статті 27 Закону України "Про освіту" новою частиною, якою визначається, що виготовлення та видача відповідного документа про освіту встановленого зразка здійснюється без надання згоди фізичної особи на обробку її персональних даних.

Зокрема, прийняття Законопроекту, на думку автора, надасть можливість на законодавчому рівні врегулювати питання обробки персональних даних під час виготовлення та видачі документів про освіту з метою забезпечення конституційного права громадян на освіту та дотримання вимог, встановлених Законом України "Про захист персональних даних".

Відповідно до частини другої статті 32 Конституції України не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Запропоноване положення не узгоджується із цитованою вище нормою статті 32 Конституції України та не відповідає вимогам Директиви Європейського Парламенту і Ради "Про захист фізичних осіб при обробці персональних даних і про вільне переміщення таких даних" 95/46/ЄС від 24.10.95 р.

Відповідно до визначення, наведеного у статті 2 Закону України "Про захист персональних даних", персональними даними є відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована.

Опрос