Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об обеспечении права на справедливый суд" относительно избрания судей на административные должности

Заключение к проекту закона Украины от 19.05.2015 № 2908
Дата рассмотрения: 16.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення права на справедливий суд" щодо обрання суддів на адміністративні посади"

У законопроекті пропонується доповнити Розділ II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про забезпечення права на справедливий суд" новим пунктом 17, в якому передбачається, що судді, які обіймають одну й ту саму адміністративну посаду в суді більше ніж двічі поспіль незалежно від часу призначення (обрання) їх на цю посаду та строку, протягом якого вони обіймають цю посаду, вважаються такими, що звільнені з адміністративної посади з дня набрання чинності цим пунктом. Такі судді не можуть бути обрані на цю ж посаду протягом чотирьох років з дня набрання чинності цим пунктом.

За результатами розгляду поданого законопроекту Головне науково-експертне управління не має принципових заперечень проти ідеї законопроекту. Адже в ньому усувається можливість неоднозначного тлумачення і застосування положень частини 4 статті 20 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо обмеження можливостей зайняття суддями адміністративних посад більше, ніж два строки поспіль. Зокрема, відповідно до приписів законопроекту судді, які були обрані на адміністративні посади до набрання цим Законом чинності (до 28 березня 2015 року), і займали їх більш ніж двічі поспіль незалежно від часу обрання/призначення на цю посаду та строку перебування на цій посаді, вважаються такими, що звільнені з адміністративної посади з дня набрання чинності цим проектом.

Разом з тим, навряд чи можна погодитися з пропозицією законопроекту встановити заборону для таких суддів бути обраними на цю ж посаду протягом чотирьох років з дня набрання чинності цим проектом.

Опрос