Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О запрещении торговли землей сельскохозяйственного назначения

Заключение к проекту закона Украины от 19.05.2015 № 2906
Дата рассмотрения: 01.10.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення" (реєстр. N 2906 від 19.05.2015 р.)

У проекті пропонується встановити заборону купівлі-продажу та відчуження іншим способом земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв), за винятком випадку, коли земельна ділянка сільськогосподарського призначення відчужується виключно державі в особі спеціально уповноваженого органу в порядку та на умовах, визначених законом. Крім цього, встановлюється, що громадяни України можуть мати у власності земельні ділянки сільськогосподарського призначення, які набуті ними у законний спосіб у ході розпаювання або у порядку спадкування за законом, причому набуття відповідної земельної ділянки у спадщину за заповітом допускається лише у разі, якщо спадкоємцями є члени сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення. На думку суб'єктів права законодавчої ініціативи, "прийняття законопроекту дозволить нівелювати ризики вкрай негативного впливу запровадження ринку землі сільськогосподарського призначення (у формі ринку права власності) на соціально-економічний стан українського сіла, продовольчу безпеку держави та перспективи швидкого росту української економіки за рахунок ефективного планування розвитку агропромислового комплексу України".

Розглянувши проект, Головне управління вважає за доцільне висловити щодо його змісту наступне.

1. Проект, який не містить самостійного предмета правового регулювання, не узгоджується з Конституцією України, яка визначає, що "право на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону" (частина 2 статті 14).

Опрос