Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины относительно финансирования внешкольных учебно-воспитательных заведений и межшкольных учебно-производственных комбинатов

Заключение к проекту закона Украины от 19.05.2015 № 2901
Дата рассмотрения: 09.07.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування позашкільних навчально-виховних закладів та міжшкільних навчально-виробничих комбінатів" (реєстр. N 2901 від 19 травня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 09 липня 2015 року (протокол N 27) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування позашкільних навчально-виховних закладів та міжшкільних навчально-виробничих комбінатів (реєстр. N 2901 від 19 травня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України Балогою І. І.

Згідно з Пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою "врегулювання бюджетних правовідносин шляхом фінансування позашкільних навчально-виховних закладів та міжшкільних навчально-виробничих комбінатів за рахунок освітніх субвенцій".

Для досягнення цієї мети автором пропонується частину 1 статті 1032 Бюджетного кодексу України доповнити пунктом 7, згідно якого планується здійснювати фінансування позашкільних навчально-виховних закладів та міжшкільних навчально-виробничих комбінатів за рахунок освітніх субвенцій.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

У Конституції України визначається, що органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8), органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (частина друга статті 19).

Відповідно до Основного Закону Україна є демократичною, соціальною, правовою державою (стаття 1), в якій людина визнається найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, головним обов'язком якої є утвердження і забезпечення прав і свобод людини (стаття 3). Виключно законами України визначаються основи виховання, освіти (пункт 6 частини першої статті 92).

За положеннями статті 53 Конституції України право на освіту гарантовано кожному (частина перша). Право на освіту гарантується кожній людині на принципах рівності, визначених статтею 24 Конституції України.

Згідно зі статтею 9 Закону України "Про загальну середню освіту" до системи загальної середньої освіти належать також і позашкільні навчально-виховні заклади та міжшкільні навчально-виробничі комбінати.

Опрос