Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины относительно финансирования внешкольных учебно-воспитательных заведений и межшкольных учебно-производственных комбинатов

Заключение к проекту закона Украины от 19.05.2015 № 2901
Дата рассмотрения: 09.07.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування позашкільних навчально-виховних закладів та міжшкільних навчально-виробничих комбінатів" (реєстр. N 2901 від 19 травня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 09 липня 2015 року (протокол N 27) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування позашкільних навчально-виховних закладів та міжшкільних навчально-виробничих комбінатів (реєстр. N 2901 від 19 травня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України Балогою І. І.

Згідно з Пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою "врегулювання бюджетних правовідносин шляхом фінансування позашкільних навчально-виховних закладів та міжшкільних навчально-виробничих комбінатів за рахунок освітніх субвенцій".

Для досягнення цієї мети автором пропонується частину 1 статті 1032 Бюджетного кодексу України доповнити пунктом 7, згідно якого планується здійснювати фінансування позашкільних навчально-виховних закладів та міжшкільних навчально-виробничих комбінатів за рахунок освітніх субвенцій.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

У Конституції України визначається, що органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8), органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (частина друга статті 19).

Відповідно до Основного Закону Україна є демократичною, соціальною, правовою державою (стаття 1), в якій людина визнається найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, головним обов'язком якої є утвердження і забезпечення прав і свобод людини (стаття 3). Виключно законами України визначаються основи виховання, освіти (пункт 6 частини першої статті 92).

Опрос