Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно аннулированного долга кредитором должнику)

Заключение к проекту закона Украины от 19.05.2015 № 2900
Дата рассмотрения: 17.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо анульованого боргу кредитором боржнику (реєстр. N 2900 від 19 травня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо анульованого боргу кредитором боржнику (реєстр. N 2900 від 19 травня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України Капліним С. М.

Згідно з пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою посилення соціального захисту громадян, які взяли кредити та в результаті девальвації гривні не змогли вчасно та в повному обсязі виконати свої зобов'язання.

Для досягнення мети авторами пропонується внести зміни до статті 164 Податкового кодексу України, а також до підрозділу 1 розділу XX "Перехідні положення" кодексу, якими передбачити, що податок на доходи фізичних осіб не справляється з доходу, отриманого платником податку як додаткове благо у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов'язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 01 січня звітного податкового року.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

У Конституції України визначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8).

За приписом частини другої статті 19 Основного Закону України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Опрос